نابودی تصویر بازدارندگی اسرائیل بعد از «وعده صادق»

دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت هشتمین سالگرد شهادت فرمانده جهادی «سیدمصطفی بدرالدین» سخنرانی کرد و گفت: تصویر بازدارندگی اسرائیل به ویژه بعد از عملیات تلافی جویانه «وعده صادق» جمهوری اسلامی ایران کاملا در مسیر نابودی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری هادی نیوز به نقل از تسنیم : سید «حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان در ابتدای سخنرانی خود به مناسبت هشتمین سالگرد شهادت سید «مصطفی بدرالدین» معروف به «سید ذوالفقار» اعلام کرد که ما اینجا برای بزرگداشت فرمانده مجاهد بزرگ و برادر عزیز شهیدمان سید ذوالفقار جمع شده‌ایم و مجددا غم از دست دادن این برادر عزیزمان را به خانواده او تسلیت و رسیدن او به مقام شهادت را تبریک می‌گوییم.

سید حسن نصرالله در ادامه به خانواده‌های شریف همه شهدا تبریک و تسلیت گفته و به رزمندگان شجاع در همه جبهه‌های حق علیه باطل که از 8 ماه قبل تاکنونی بزرگترین معانی جوانمردی و اراده و ایمان و یقین به پیروزی و توکل به خدا را نوشته‌اند درود فرستاد.

دبیر کل حزب‌الله در ادامه به ویژگی‌های منحصر به فرد سید ذوالفقار اشاره و اعلام کرد:شهید سید ذوالفقار شایسته مدال انسانیت و جهاد بود و ما در همه عرصه ها او را حاضر می دیدیم.

شهید سلیمانی و شهید زاهدی و شهید حجازی در همه میادین حاضر بودند

سید حسن نصرالله در ادامه یاد سایر فرماندهان شهید مقاومت را نیز گرامی داشته و گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید زاهدی و شهید حجازی در همه میادین حاضر بودند و از ما حمایت کردند و عمرشان را در این راه صرف نمودند. 

دبیر کل حزب‌الله اظهار داشت: مقاومتی که امروز در میدان می‌جنگد نتیجه فداکاری شهدا و فرماندهانی است که اکنون کنار ما نیستند و همچنین فداکاری رزمندگانی که اکنون هستند و بر عهد و پیمان خود باقی مانده‌اند. 

وی در ادامه به سوریه و جنگ جهانی تروریسم که آمریکا و متحدانش علیه آن به راه انداختند اشاره و تاکید کرد که می‌خواستند سوریه در دایره آمریکایی‌ها قرار بگیرد و تابع دولت آمریکا باشد اما سوریه پیروز شد. فرض کنید اگر در این جنگ جهانی سوریه پیروز نمی‌شد و نبرد طوفان الاقصی در این شرایط رخ می‌داد، وضعیت منطقه و لبنان چگونه می‌شد؟

سوریه با همه سختی‌ها به موضع خود در حمایت از فلسطین پایبند ماند

نصرالله گفت: سوریه با وجود محاصره سنگین و شرایط سختی که دارد همچنان در جایگاه خود مانده و به موضع خود در حمایت از مسئله فلسطین پایبند است. ما (برای جنگ با تکفیری‌ها) وارد سوریه شدیم و خون پاک سید بدرالدین و همه شهدا نتیجه مطلوبی داشت. ما گفتیم که از جمله اهداف مقاومت فلسطین و محور مقاومت، احیای آرمان فلسطین و یادآوری فلسطینی‌ها و حقوق این ملت در داخل اراضی فلسطین و اردوگاه‌های آوارگان بود.

فلسطین تبدیل به مسئله جهانی شد

سید بزرگ مقاومت در ادامه به خیانت سازشکاران عرب به مردم و آرمان فلسطین اشاره و تاکید کرد: برخی رژیم‌های عربی اینگونه ترویج می‌کردند که دشمن صهیونیستی تنها «دولت» دموکراتیک در منطقه ماست! حاکمان عرب قرار بود در گام عادی‌سازی با دشمن صهیونیستی طی چند ماه آینده برگه‌های مرگ مسئله فلسطین را امضا کنند.

سید حسن نصرالله به خیزش عظیم دانشجویی در جهان برای حمایت از غزه اشاره و اعلام کرد: اما امروز بعد از طوفان الاقصی مسئله فلسطین بر سر همه زبان‌ها افتاده و در همه کشورهای جهان و سازمان ملل درباره فلسطین صحبت می‌شود و همه خواستار توقف تجاوزات علیه غزه هستند.  

وی افزود:  فلسطین امروز تبدیل به اولین مسئله در جهان شده و در سازمان ملل می‌بینیم علی‌رغم همه دروغ‌های اسرائیل، بیش از 140 کشور خواستار توقف تجاوزات علیه غزه و عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل هستند. تظاهرات‌ها و اعتراضات دانشجویان در تعداد زیادی از کشورهای اروپایی که پرچم فلسطین را با خود حمل می‌کنند نتیجه عملیات 7 اکتبر است و این تظاهرات‌ها خشم نتانیاهو و دولت آمریکا را برانگیخته است.استواری فلسطینی‌ها همه جهان را مجبور کرد تا درباره کشور فلسطین صحبت کنند و آمریکای ریاکار را مجبور کرد تا درباره کشور فلسطین حرف بزند.

نصرالله عنوان کرد: امروز اسرائیل در جهان به عنوان قاتل کودکان و زنان شناخته می‌شود که همه قوانین بین‌المللی و ارزش‌های انسانی و اخلاقی را زیر پا گذاشته است. حوادثی که در غزه رخ می‌دهد و ادامه استواری مردم فلسطین در نوار غزه جهان را در برابر حقیقتی بزرگ قرار داد مبنی بر اینکه حوادث منطقه می‌تواند اوضاع را به سمت یک جنگ منطقه‌ای بکشاند و جهان مسئول یافتن راه حل برای آن است.

صهیونیست‌ها اعتراف می‌کنند که بعد از 8 ماه به هیچ چیز نرسیدند

دبیرکل حزب الله در ادامه گفت: اگر بخواهیم نتایج نبرد کنونی را ارزیابی کنیم باید به آنچه که رسانه‌های دشمن درباره شکست نتانیاهو و ارتشش می‌گویند گوش بدهیم. در هشتمین ماه از جنگ همه اسرائیلی‌ها بر اینکه در تحقق اهداف جنگی خود شکست خورده‌اند اتفاق نظر دارند. دشمن صهیونیستی بعد از 8 ماه به هیچ یک از اهداف خود نرسید و خسارات راهبردی زیادی متحمل شده است.

دبیرکل حزب الله اظهار داشت: اسرائیل که ادعا می‌کند قوی‌ترین ارتش را دارد، تحت حمایت نامحدود قوی‌ترین کشور جهان در دنیا یعنی آمریکاست و آمریکا به این رژیم تجهیزات می‌دهد و در جنگ علیه نوار غزه که 20 سال است در محاصره قرار دارد و مقاومت آن از تجهیزات محدودی برخوردار است مداخله می‌کند. اما یکی از مهمترین نتایج جنگ غزه این است که رژیم صهیونیستی اعتراف می‌کند به پیروزی نرسیده و 70 درصد اسرائیلی‌ها خواستار استعفای  رئیس ستاد ارتش هستند.

اسرائیل ثابت کرد یک رژیم عاجز و شکست خورده است

وی ادامه داد: اسرائیل بعد از هشت ماه قادر به آزاد کردن اسرای خود و بازگرداندن شهرک نشینان به شهرک‌های اطراف نوار غزه و شمال فلسطین اشغالی نیست و همچنین نمی‌تواند امنیت کشتی‌های خود را تامین کند. اسرائیل ثابت کرد که یک رژیم عاجز و شکست خورده و غیر قابل اعتماد و فاقد تاثیرگذاری راهبردی بوده و در حالی که به شهرک نشینان خود وعده امنیت داده بود در نظرسنجی‌ها مشاهده می‌شود که هیچ تصویری از پیروزی برای اسرائیل وجود ندارد و صهیونیست‌ها خواستار رفتن نتانیاهو هستند.

«وعده صادق» تصویر بازدارندگی اسرائیل را نابود کرد

سید حسن نصرالله تصریح کرد: اسرائیل امروز کاملاً فاقد بازدارندگی است و نتوانست در برابر مقاومت و همه کشورهای عضو محور مقاومت از خود بازدارندگی نشان دهد و یک تصویر فرسایشی از خود به نمایش گذاشت. تصویر بازدارندگی اسرائیل به ویژه بعد از عملیات تلافی جویانه «وعده صادق» جمهوری اسلامی ایران کاملا در مسیر نابودی قرار گرفت و امروز ژنرال‌های اسرائیلی درباره باتلاق این رژیم صحبت می‌کنند.

سید بزرگ مقاومت تاکید کرد: ژنرال‌های ارشد اسرائیلی می‌گویند که نتانیاهو با اصرار بر جنگ ما را وارد باتلاق می‌کند. اسرائیلی‌ها امروز درباره جنگ فرسایشی در غزه و عواقب آن برای اسرائیل صحبت می‌کنند. امروز رژیم صهیونیستی می‌ترسد که غزه را ترک کند زیرا این به معنای شکست آن است و یک فاجعه برای صهیونیست‌ها خواهد بود.

وی با اشاره به وضعیت آشفته صهیونیست‌ها در هشتمین ماه جنگ غزه اظهار داشت: تصور کنید که رهبران یک حکومت هیچ تصوری از فردای روز جنگ ندارند.

ورود اسرائیل به رفح هم فایده‌ای برای آن ندارد

سید حسن نصرالله درباره حمله رژیم صهیونیستی به رفح اظهار داشت: حتی اگر دشمن صهیونیستی وارد رفح هم بشود هرگز به معنای آن نیست که مقاومت پایان یافته و مردم فلسطین مقاومت را رها کرده‌اند. موافقت جنبش حماس با آخرین پیشنهاد مربوط به آتش بس در غزه نتانیاهو را شوکه کرد و بنابراین او مخالفت خود را با این توافق اعلام کرد زیرا پذیرش آن به معنای شکست اسرائیل است. مانورها و نمایش‌هایی که امروز آمریکایی‌ها از خود نشان می‌دهند نباید کسی را فریب دهد زیرا آمریکا تمام قد در کنار اسرائیل ایستاده است.

طوفان الاقصی دروغ و ریاکاری غرب و آمریکا را فاش کرد

دبیرکل حزب الله ادامه داد: آنچه که در سازمان ملل و دیوان بین‌المللی دادگستری رخ داد حمایت کامل آمریکا از رژیم صهیونیستی و عدم تغییر موضع ایالات متحده را ثابت می‌کند. نبرد طوفان الاقصی دروغ و ریا و فریبکاری غرب را آشکار کرد. امروز دشمن صهیونیستی دو راه دارد اینکه با پیشنهاد مورد تایید حماس موافقت کند که به معنای شکست اسرائیل است و یا اینکه به جنگ فرسایشی ادامه دهد.

تا جنگ غزه متوقف نشود هیچ راهکاری برای جبهه شمالی فلسطین اشغالی وجود ندارد

سید نصرالله درباره عملیات‌های حزب الله علیه دشمن صهیونیستی و حمایت مقاومت لبنان از مقاومت و مردم غزه گفت: جبهه لبنان معادلات خود را در میدان به دشمن تحمیل کرده و ما جبهه حمایت از غزه هستیم. مقاومت در لبنان به حمایت از نوار غزه ادامه خواهد داد و عملیات‌های ما بر اساس داده‌های میدانی در حال افزایش است. 

دبیرکل حزب‌الله تاکید کرد: به شهرک نشینان صهیونیست در شمال فلسطین اشغالی توصیه می‌کنیم که به کابینه خود بگویند جنگ علیه غزه را متوقف کند. جبهه لبنان همچنان به حمایت از غزه ادامه خواهد داد و این یک مسئله تعیین کننده و قاطع است و آمریکایی‌ها و فرانسوی‌ها نیز به این واقعیت اعتراف کرده‌اند. 

وی ادامه داد: جبهه حمایتی لبنان از نوار غزه چه در سطح کمی و چه کیفی همچنان ادامه دارد و معادلات مورد نظر خود را تثبیت کرده و بار دیگر تاکید می‌کنیم که جبهه لبنان مرتبط به جبهه غزه است و این امری قاطع می‌باشد. آمریکایی‌ها هم به نتانیاهو اطلاع دادند که بدون آتش‌بس در غزه هیچ راهکاری برای جبهه شمال وجود ندارد.

نصرالله با اشاره به اینکه رزمندگان مقاومت در جنگ با دشمن صهیونیستی هر اندازه که نیاز باشد فداکاری می‌کنند اظهار داشت: این یک نبرد تاریخی است و دستاوردی تاریخی و واقعی ایجاد خواهد کرد. 

غرب و آمریکا مانع حل پرونده آوارگان سوری در لبنان می‌شوند

دبیرکل حزب الله درباره مسئله آوارگان سوری در لبنان که این روزها بحث‌های زیادی درباره آن وجود دارد گفت برای رسیدگی به موضوع آوارگان سوری اتفاق نظر میان لبنانی‌ها وجود دارد و جلسه چهارشنبه آینده پارلمان فرصتی برای ارائه پیشنهادهای عملی درباره پرونده آوارگان سوری خواهد بود. آمریکا و اروپا و جامعه بین‌المللی مسئول بازگشت آوارگان هستند. آمریکا و غرب به آوارگان پول می‌دهند تا به سوریه برنگردند.

سید نصرالله گفت: باید ارتباط با دولت سوریه به شکل رسمی توسط دولت لبنان برقرار شود تا باب بازگشت آوارگان باز گردد. همچنین باید برای فراهم شدن زمینه بازگشت آوارگان سوری، به این کشور کمک شود و اولین کار رفخ تحریم‌ها علیه سوریه است.

وی تاکید کرد: همه به دنبال بازگشت آوارگان سوری هستند به استثنای برخی انجمن‌ها و طرف‌ها و این آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها هستند که در مسیر بازگشت آوارگان سوری مانع تراشی می‌کنند. اگر تحریم‌ها علیه سوریه برداشته شود وضعیت این کشور در خلال چند سال می‌تواند بهبود یابد.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: من خواستار اتخاذ یک موضع ملی لبنانی برای باز کردن دریا برای خروج داوطلبانه آوارگان سوری به سمت اروپا هستم. زمانی که چنین تصمیمی گرفته شود همه غربی‌ها و اروپایی‌ها به لبنان می‌آیند تا راه حلی پیدا کنند. از نظر ما راه حل پرونده آوارگان سوریه تحت فشار قرار دادن آمریکاست که مانع بازگشت آوارگان می‌شود و همچنین دولت لبنان باید به شکل جدی با دولت سوریه گفت‌وگو کند.

دبیر کل حزب‌الله افزود: اگر ما عناصر قدرت را داشته باشیم می‌توانیم شروطمان را تحمیل کنیم؛ زیرا در جهانی زندگی می‌کنیم که چیزی جز منطق زور نمی‌فهمد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.