اگر شما هم فکر می‌کنید اسرائیل دارد در رفح می‌جنگد، اشتباه می‌کنید!

کانال تلگرامی دیده بان تحرکات کِریا در مطلبی پیرامون این موضوع که جنگ، بسیار شدیدتر از رفح، در شمال غزه جریان دارد و همچنین دستاورد مقاومت در این نبرد نوشت:

به گزارش پایگاه خبری هادی نیوز به نقل از مشرق : اسرائیل مربعی در شرق رفح را اشغال کرده (خط شمالی: از شهرک کرم ابوسالم تا نزدیکی پادگان سعد صایل، خط غربی، اتوبان صلاح‌الدین، خط جنوبی از معبر رفح تا معبر کرم ابوسالم، و خط شرق هم خود مرز غزه).

در این ناحیه هم «فعلا» در حالت دفاعی قرار دارد و در واقع، اسرائیل در این منطقه به جایی حمله نمی‌کند، بلکه نیروهای مقاومت در حال حمله به اشغالگران اسرائیلی در این منطقه هستند.

اما نبرد اصلی در شمال است، در جنوب محلۀ الزیتون و شرق اردوگاه جبالیا!

اسرائیل، حدود شش ماه پیش، به مدت نزدیک سی روز تلاش کرد از شمال غرب (فالوجا) و شمال شرق (تل‌الزعتر) به عمق اردوگاه جیالیا وارد شود، ولی موفق نشد (از جمله موفقیت‌های بزرگ مقاومت که ما در ایران کلا از آن بی‌خبریم!)

کل پیش‌روی‌های اسرائیل (که آن هم با ضربات شدید مقاومت به مهاجمین همراه بود) در مناطق بیرونی اردوگاه صورت می‌گرفت و نهایتا هم اسرائیل 5 ماه پیش مجبور به عقب‌نشینی از کل آن مناطق شد.

اسرائیل از هر کجا خارج شده، مقاومت به سرعت جای او را پر کرده است! از جمله در اردوگاه جبالیا (که اصلا دستش به آنجا نرسیده بود) مقاومت کاملا صفوف خود را بازسازی و حتی به نظر می‌رسد انبارهای تسلیحاتی خود را هم تجهیز کرده است. این را در حملات متعدد راکتی و خمپاره‌ای به غلاف غزه که (فارغ از اثربخشی آن دربرابر گنبد آهنین) باز مثل روزهای آغاز جنگ شدت گرفته می‌توان دید.

حالا اسرائیل برای از بین بردن این نیرو، مجبور شده مجددا به جبالیا لشکر بکشد و نبردهای سنگینی در جبالیا جریان دارد.

اما از این جالب‌تر، محلۀ الزیتون است؛ دقیقا در شمال محور نزاریم (که اسرائیل همچنان آنجا را در اشغال دارد). این محور، روزی نیست که زیر ضربات نیروهای زمینی و توپخانه‌ای مقاومت (با راکت و خمپاره) نباشد. اسرائیلی‌ها می‌دانند بخشی از این نیروها در محلۀ الزیتون مستقرند. لذا مجبور شده‌اند باز به آنجا (مشخصا ناحیۀ الصبرة) لشکر بکشند.

اما می‌دانید کجای کار جالب است؟ این اولین باری نیست که اسرائیل بعد از عقب‌نشینی از شمال غزه، به الزیتون لشکر می‌کشد. عملیات جاری «ششمین» باری است که اسرائیل برای «پاکسازی الزیتون» به سمت آن می‌رود!

حکایت «پاکسازی الزیتون» توسط اسرائیل، حکایت کسی است که گفت ترک کردن سیگار اصلا کار سختی نیست، من خودم روزی 5-6 بار سیگار را ترک می‌کنم!

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.