این مطلب ۲۵۹۹ بار خوانده شده

نگو این خشم روزافزون چرا کاهش نمی گیرد+تصاویر

چرا مرگ بر آمریکا؟

 

نگو این خشم روزافزون چرا کاهش نمی گیرد+تصاویر

 

خوی استکباری آمریکا و حمایت این کشور از تمامی جریان‌های سوء عالم بعنوان علت‌العلل و انگیزه اصلی ملت ایران اسلامی در سر دادن شعار مرگ بر آمریکا بوده است که تضاد عملکرد دولت آمریکا با منافع ملی ایران دلیل دیگری بر افزایش این شعارها است.

هر فرد مسلمان و هر دولت اسلامی، بر اساس منطق و آموزه های دینی، موظف به مقابله با ظلم و استکبار جهانی است.

خوی استکباری آمریکا و حمایت این کشور از تمامی جریان‌های سوء عالم بعنوان علت‌العلل و انگیزه اصلی ملت ایران اسلامی در سر دادن شعار مرگ بر آمریکا بوده است که تضاد عملکرد دولت آمریکا با منافع ملی ایران دلیل دیگری بر افزایش این شعارها است. 

آمریکا که از ده‌ها سال قبل آشکارا و پنهان در قبال ایران سیاست‌های سلطه‌گرانه در پیش گرفته است در طول حیات سیاسی خود جنایات مختلفی را علیه ملت ایران مرتکب شده است که در زیر تنها به بخشی از این اقدامات اشاره می کنیم:

۱) کودتاى ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ : کودتای ۲۸ مرداد نقطه عطفی در تاریخ معاصر ایران است. کودتا سبب سقوط حکومت ملی ایران و استمرار رژیم استبداد سلطنتی شد. این کودتا با دخالت دو دولت خارجی آمریکا و انگلستان صورت گرفت، آنها باید به‌طور رسمی از ملت ایران عذرخواهی کنند.

۲) شهادت دانشجویان در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ : ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ ، سه تن از دانشجویان دانشگاه تهران به ضرب گلوله نیروهای گارد رژیم سرکوبگر شاه در خون خود غلطیدند. این واقعه تقریباً چهارماه بعد از کودتای امریکایی -انگلیسی علیه دولت قانونی وقت ایران اتفاق افتاد.

۳) حمایت و تحکیم پایه‏هاى حکومت استبدادى شاه‏

۴) تأسیس سازمان مخوف ساواک‏ : پهلوی دوم برای استحکام پایه‌های سلطنت خود بدنبال تشکیل سازمانی امنیتی بود تا مکملی برای ناکارآمدی‌های سازمان‌های جاسوسی‌باشد.تشکیل ساواک نتیجه‌ی شوم تلاقی این عطش قدرت با عوامل بین‌المللی بود .

۵) کشتار صدها تن از مردم در قیام خونین پانزدهم خرداد ۱۳۴۲ : در روز پانزدهم خرداد ۱۳۴۲، در بیشتر شهرها، درگیری، راه پیمایی، برگزاری جلسات و نیز سخنرانی بر ضد رژیم و اعتراض به دستگیری امام صورت گرفت که افزایش این اعتراض ها به درگیری ، قتل عام و زندانی شدن مردم انجامید..

۶) تحمیل قانون کاپیتولاسیون و تحقیر ملت بزرگ ایران‏

۷) تبدیل سفارت به لانه جاسوسى‏

۸) مصادره اموال ایران‏

۹) هجوم نظامى و واقعه طبس‏

۱۰) کودتاى نوژه‏ : کودتایی بود که چندی پس از به قدرت رسیدن  نظام مقدس جمهوری اسلامی توسط تنی چند از افسران ارتش شاهنشاهی با تمرکز افسران نیروی هوایی شاهنشاهی برای بازگرداندن شاپور بختیار و حذف امام خمینی و همچنین نابودی نظام نوپای جمهوری اسلامی طرح‌ریزی کرده بودند.

۱۱) چراغ سبز آمریکا به صدام براى حمله به ایران‏

۱۲) حمایت تسلیحاتى و اطلاعاتى آمریکا از صدام در ۸ سال جنگ تحمیلى‏ : رییس استخبارات نظامی عراق در زمان جنگ، طی مصاحبه ای در خصوص کمک های مختلف آمریکا به عراق گفت:اگر حمایت غرب نبود، صدام نمی توانست جنگ علیه ایران را آغاز کند و ادامه دهد.

 عضو شورای امنیت ملی امریکا در زمان ریگان، نیز معتقد است: آمریکا برای صدام حسین کاری کرد که تا آن روز برای هیچ یک از نزدیک ترین متحدان خود نکرده بود.

۱۳) تأمین سلاح‏هاى شیمیایى عراق علیه ایران‏

۱۴) حمله آمریکا به کشتى‏ها و سکوهاى نفتى ایران‏

۱۵) ساقط کردن هواپیماى مسافربرى ایران‏ : پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی که از تهران به مقصد دبی حرکت می کرد پس از توقف بین راهی در بندعباس به سمت دبی در حرکت بود که با شلیک موشک هدایت شونده ناو یو اس اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بر فراز خلیج فارس سرنگون شد و تمامی ۲۹۰ سرنشین آن که شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک بودند، جان باختند. این جنایت از نظر میزان تلفات انسانی، هفتمین جنایت مرگبار هوایی تاریخ است.

۱۶) حمایت آمریکا از سازمان منافقین‏

۱۷) اعمال تحریم‏هاى ظالمانه علیه ایران‏

۱۸) تهاجم فرهنگى و جنگ نرم علیه ملت ایران‏

۱۹) حمایت آمریکا از گروهک‏هاى تروریستى به‏ویژه در مرزهاى ایران‏

۲۰) حمایت آمریکا از هر گونه فتنه و اغتشاش در سالهاى ۸۸، ۸۲، ۷۸

۲۱) ترور دانشمندان هسته‏اى ایران‏ : ترس رژیم صهیونیستی و آمریکا از هسته ای شدن ایران تا حدی است که با رو آوردن به ترور و از بین بردن گنجینه های علمی انرژی اتمی قصد دارند تا پیشرفت های ایران را متوقف کنند .

و در پایان ...

 

راه دانا

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image