آیت الله جوادی آملی:

اگر با سرمایه‎های راهپیمایی اربعین کشور را اداره نکنیم خیلی محروم هستیم

کسی به این خادمان زوار اربعین نگفته، کفش این زوّار را واکس بزن یا فلان کار را بکن، این شخص با اراده و شوق اینکار را می‌کند. پس این یک امر ماندنی است...

هادی نیوز: آیت الله عبدالله جوادی آملی در جلسه درس خارج فقه امروز خود با اشاره به فرا رسیدن ایام اربعین حسینی بیان کرد: در آستانه اربعین وجود مبارک حضرت سیدالشهداء هستیم، امیدواریم زائرانی که از نزدیک موفق به زیارت هستید، با زیارت مقبول و دعای مستجاب برگردید و از خداوند بخواهید به برکت ذات مقدس سید الشهداء و اهل بیت (ع)، نظام ما و رهبر ما و مملکت ما از هر خطری محفوظ باشد.

وی ادامه داد: اربعین یعنی زیارت، چنین کسانی که از این‌ها در عالم کسی بزرگ‌تر نیست. ببینید در عالم این همه سلاطین آمدند و رفتند، قدرت هم دست این‌ها بود با این وجود یک تکه خاک به نام این‌ها نیست، اما اینکه زینب کبری (س) قسم خورد و فرمود: قسم به خدا ما زنده‌ایم! همین است. کل عالم را این‌ها گرفتند؛ این آیت الهی نیست؟ کسی به این خادمان زوار اربعین نگفته بیا کفش این زوّار را واکس بزن یا فلان کار را بکن، این شخص با اراده و شوق خودش اینکار را می‌کند. پس این یک امر ماندنی است، اگر خدای ناکرده ما با این سرمایه‌ها نتوانیم کشورمان را اداره کنیم معلوم می‌شود خیلی محروم هستیم.

آیت الله جوادی آملی تاکید کرد: پس این راه باز است تا هم این کشور را از هر نظر تأمین و دنیا و آخرت را تأمین کنیم و هم دیگران را به عظمت این نظام و انقلاب آشنا کنیم که امیدواریم ذات اقدس الهی این زائرانی که با این وضع می‌روند، از هر سو که آمدند و رفتند و می‌روند، مشمول دعای ویژه، ولی عصر (عج) قرار دهد و صحیح و سالم با زیارت و اعمال مقبول و دعای مستجاب از این سفر برگردند.

خبرگزاری دانشجو

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.