۷۲ درصد تعهد اشتغالزایی در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل محقق شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۷۲ درصد تعهدات این دانشگاه در زمینه ایجاد شغل و اشتغالزایی استان محقق شده است.

هادی نیوز: قدرت اخوان اکبری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، روز گذشته، ۲۳ آذرماه در مراسم اختتامیه رویداد کارآفرینی سلامت شمال غرب کشور در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: امسال ایجاد هزار و ۳۰۰ شغل از سوی استانداری اردبیل به این دانشگاه تکلیف شده که از این تعداد تاکنون ۹۳۱ شغل ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه از مجموع اشتغال ایجاد شده ۷۴۱ شغل در پنجره واحد ثبت شده است، ادامه داد: ۱۴۰ شغل نیز در مرحله ثبت و راستی آزمایی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تاکید کرد که تلاش می‌شود مابقی تعهدات امسال در زمینه اشتغالزایی نیز به زودی محقق شود تا این دانشگاه نقش خود را در توسعه اشتغالزایی و رفع بیکاری استان ایفا کند.
وی با اشاره به برگزاری کارآفرینی سلامت شمال غرب کشور در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل یادآور شد: پیام این رویداد این است که دانشگاه‌ها نیز باید در بحث کارآفرینی، تولید اشتغال و خلق ثروت تاثیرگذار باشند.
اخوان اکبری رویداد کارآفرینی سلامت را فرصتی برای معرفی ایده‌های برتر دانست و گفت: باید تلاش شود تا با حمایت سرمایه گذاران و دستگاه‌های اجرایی این ایده‌ها به مرحله عمل و اجرا درآمده و موجب رشد اقتصادی، اشتغالزایی و ثروت در جامعه شود.
وی حرکت در راستای رشد اقتصادی و اشتغالزایی و تولید ثروت و در نهایت توسعه استان را اهداف این رویداد‌های کارآفرینی برشمرد و تصریح کرد: در این خصوص دانشگاه علوم پزشکی نقش خود را با حمایت مرکز رشد دانشگاه از کارآفرینی و از نوع آوران و شرکت‌های دانش بنیان ایفا می‌کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ابراز امیدواری کرد که این دانشگاه در آینده با حرکت در مسیر فوق، گام‌های بیشتری در توسعه علمی و اقتصادی و نیز اشتغالزایی استان بردارد.
ایکنا

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.