در یادواره شهدای غرب کشور و بازی‌دراز مطرح شد؛

تاکید سرلشکر ایزدی بر معرفی فرماندهان شهید دفاع مقدس

مراسم گرامی‌داشت شهدای غرب کشور و شهدای عملیات آزادسازی بازی‌دراز در حوزه هنری برگزار شد.

هادی نیوز:  مراسم گرامی‌داشت شهدای غرب کشور و شهدای عملیات آزادسازی بازی‌دراز امروز (پنجشنبه 29 آذرماه) در حوزه هنری برگزار شد.

سرلشکر مصطفی ایزدی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ در این یادواره ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و دفاع مقدس اظهار داشت: وقتی نام بازی‌دراز به میان می‌آید یاد مظلومیت مردم سرپل ذهاب، دشت ذهاب و روستاهای اطراف آن می‌افتیم که روزهای اول شروع جنگ توسط رژیم عراق تحت فشار قرار گرفته بودند و برای آزادسازی وجب به وجب این بخش از خاک کشور عزیزمان، رزمندگان مدافع نظام سلامی جان خود را در طبق اخلاص نهادند تا ما امروز شاهد پیشرفت روزافزون کشورمان باشیم.

سرلشکر ایزدی گفت: بزرگداشت شهیدان، تجدید میثاق با آرمان‌های مقدس شهیدانی است که ارزشمندترین سرمایه وجودی خودشان را تقدیم انقلاب کردند.

وی ادامه داد: انسان‌های پیرو مکتب امام راحل، هم بعثت درونی داشتند و هم بعثت بیرونی. ما هم باید میثاق ببندیم که همواره در راستای آرمان‌های شهدا حرکت کنیم و راهی را که امام امت بر روی بشریت گشودند ادامه دهیم. همانطور که شهیدانی همچون محمد بروجردی، غلامعلی پیچک، حاجی‌بابا، وزوایی و موحد دانش این راه را پیمودند.

سرلشکر ایزدی افزود: هیچ‌گاه یادم نمی‌رود شهید بروجردی یک روز قبل از شهادتش به من گفت آقای ایزدی اگر من شهید شدم صبر داشته باشید و ما فردای آن روز با پیکر به خون خفته او مواجه شدیم. یا شهید موحد دانش قبل از شهادتش به من گفت شما کاری کنید که خدام حرم امام حسین (ع)، پاسداران سبزپوش باشند. شهید وزوایی هم وقتی با او حرف می‌زدی بزرگی و بی‌اعتنایی به دنیا را به وضوح در او می‌دیدی؛ همچنین عزم جزمش را برای طی طریق سالار شهیدان. من وقتی او را می‌دیدم و این خصوصیات اخلاقی و رفتاری‌اش را؛ در خودم احساس حقارت می‌کردم. در واقع خداوند متعال، امام و انقلاب، انسان‌هایی را تربیت کردند که ما می‌توانیم آن‌ها را به بشریت ارائه بدهیم. انسان‌هایی که در عرصه‌های اجتماعی و فردی انسانی کامل محسوب می‌شدند.

سرلشکر ایزدی ادامه داد: مادر شهید پیچک می‌گوید من نمی‌توانم ادعا کنم که غلامعلی را بزرگ کرده‌ام، زیرا او بزرگ آفریده شده بود.

وی یادآور شد: باید همواره به یاد داشته باشیم که پیروزی را خون به وجود می‌آورد و البته باید همواره در حرکت و مبارزه باشیم و برای اینکه یادگارانی الگوساز به آیندگان ارائه بدهیم باید به جامعه و فرزندان‌مان فرماندهان بزرگی را که در مظلومیت و غربت به شهادت رسیدند معرفی کنیم. این تکلیفی بزرگ محسوب می‌شود زیرا با معرفی این شهیدان و بزرگان است که جهاد و تلاش در راستای رسیدن به اهداف انقلاب کارساز خواهد بود.

سرلشکر ایزدی در پایان گفت: دشمن به دنبال ایجاد جنگ احزاب در کشور ما است و از هر ابزاری برای دستیابی به اهداف خود در این جنگ استفاده می‌کند برای این بر همه ما واجب است که همواره بیدار و هشیار باشیم و همواره تلاش کنیم دشمن را در دستیابی به اهدافش از جمله رواج ناامیدی در کشورمان، ناکام کنیم.

دفاع پرس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.