واکنش سردار نقدی به حواشی اخیر در رابطه با عملیات کربلای ۴

ارتش عراق چند برابر ما تجهیزات داشت اما تلفات ما یک سوم آنها شد/ مدیریت زمان جنگ «از آب کره گرفتن» بود

معاون فرهنگی سپاه گفت: در صحبتی که با سردار باقرزاده داشتم گفتند رؤسای ارتش عراق آمار داده اند در حدود ۶۰۰ هزار نفر کشته در جنگ داده اند، یعنی تعداد شهدای ما یک سوم تلفات دشمن در جنگ بوده، این در حالی است که ...

هادی نیوز:  سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اظهارات محسن رضایی در خصوص عملیات کربلای ۴ و زیر سوال رفتن مدیریت جنگ، اظهار داشت: قضاوت نهایی و دقیق در خصوص مدیریت جنگ را امام خمینی (ره) داشتند که در پیامی خطاب به بسیجیان فرمودند: "شما با مدیریت صحیح در جنگ تحمیلی نشان دادید که می‌شود اسلام را در جهان حاکم کرد".

وی ادامه داد: کشوری با دستان خالی و بدون حتی یک حامی بین المللی به مقابله با تمام قدرت‌های دنیا رفت. اصلا آمار تجهیزات و ادوات ما با طرف مقابل قابل قیاس نبود و بر همین اساس من معتقد هستم که مدیریت زمان جنگ به اصطلاح از آب کره گرفتن بود.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران تصریح کرد: در زمان جنگ یک سری افراد ترسویی بودند و از جبهه فرار می‌کردند همان‌ها خواستند کار خود را توجیه کنند و این دست حرف‌ها را بیان کردند که اصلا درست نیست و هیچ بنای علمی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: میزان مهماتی که رژیم بعث در جنگ داشت به طوری بود که سرباز عراقی باید خسته می‌شد تا آتش توپخانه را متوقف می‌کرد در حالی که توپخانه ما روزانه سهمیه‌ای در حدود ۵ گلوله داشت و مهماتی در اختیار ما نبود؛ بنابراین ارتش عراق در برابر ما برتری آتش داشتند.

سردار نقدی گفت: عراقی‌ها متهم نبودند به اینکه از امواج غیر انسانی استفاده می‌کنند و همواره جمهوری اسلامی بود که متهم به غیر علمی جنگیدن و استفاده از امواج غیر انسانی می‌شد. طبیعتا در یک معادله ساده تلفات ما باید نسبت به طرف مقابل بیشتر می‌بود. در ضمن در هشت سال جنگ تحمیلی، هفت سالش را ما در نقش آفندی بودیم. زمانی که یک نیرو بخواهد آفند بکند، در منطقه باز و در تیررس قرار می‌گیرد و این نیز دلیل دیگری بر بالا بودن تلفات ما باید باشد در حالی که چنین نبود.

وی به میزان تلفات دشمن در جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار‌های منتشر شده در سایت‌های خبری، کشته شدگان رژیم بعث عراق در جنگ چیزی در حدود یک میلیون نفر است، اما در صحبتی که با سردار باقرزاده داشتم، ایشان گفتند که رؤسای ارتش عراق آمار داده اند که در حدود ۶۰۰ هزار نفر کشته در جنگ داده اند، یعنی تعداد شهدای ما یک سوم تلفات دشمن در جنگ بوده است، این در حالی است که آتش دشمن چند برابر ما بوده و از برتری تجهیزات و پشتیبانی و لجستیک قوی تری بهره‌مند بوده است و ضمنا علمی و حساب شده علیه ما هجوم می‌آوردند.

سردار نقدی اذعان کرد: در حالت طبیعی اگر آن‌ها ۶۰۰ هزار کشته داده اند ما باید بیش از ۱ میلیون شهید تقدیم می‌کردیم، اما در مجموع دوران دفاع مقدس تنها ۱۹۰ هزار شهید دادیم؛ حالا مدیریت کدام سوی میدان در جنگ ضعیف بوده است؟! توجه کدام به نیروی انسانی بیشتر بوده است؟!

وی به ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در دنیا اتفاقاتی که در جبهه‌ها می‌افتاد بی نظیر است، تا زمانی که فرمانده لشکر ما وارد آن محوری که قرار بود عملیات شود نمی‌شد، اجازه آغاز عملیات صادر نمی‌شد. فرمانده معمولا یک شب قبل از عملیات می‌رفت و صحنه را می‌دید و از سلامت عملیات مطمئن می‌شد و بعد اجازه کار را می‌داد.

خبرگزاری دانشجو

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.