این مطلب ۲۳۱ بار خوانده شده

از آماده‌باش یگان‌های انتظامی و ترافیکی تا گشت‌زنی تیم‌های ویژه/ رئیس پلیس: مأموران تا سحر مستقر هستند

در سومین شب از شب‌های قدر، مأموران پلیس پایتخت در راستای ایجاد امنیت و آرامش در بیش از دو هزار نقطه در آماده‌باش کامل هستند.

هادی نیوز: امشب سومین شب قدر است؛ شب دعا، ندا و نجوا، آمرزش و طلب آرامش؛ شبی که مساجد، حسینیه‌ها و تکایا و امامزاده‌ها تا سحر میزبان عاشقان و مناجات کنندگان بوده و این یگان‌های انتظامی و ترافیکی پلیس هستند که در راستای تأمین امنیت و آرامش مردم آماده باش بوده و تا سحر خدمتگذار شهروندان هستند.

* آماده‌باش صددرصدی یگان‌های انتظامی، ترافیکی و اطلاعاتی پلیس در شب‌های قدر

 سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت از آماده‌باش مأموران پلیس در شب‌های قدر خبر داد و گفت: در شبهای قدر تا پایان مراسم احیا ، یگان‌های انتظامی، ترافیکی، امنیتی و اطلاعاتی پلیس پایتخت در آماده باش ۱۰۰ درصدی خواهد بود.

وی تصریح کرد: در شب‌های قدر گشت‌های انتظامی و ترافیکی در محل‌های تعیین‌شده مستقر و در سطح شهر گشت زنی هدفمندی خواهند داشت.

سردار رحیمی با تاکید بر اینکه با اقتدار امنیت و آرامش شهروندان را تأمین خواهیم کرد، گفت: ماموران پلیس در برگزاری مراسم مناجات خوانی تا سحرگاهان در نقاط مختلف شهر تهران در کنار مردم حضور خواهند داشت.

* استقرار نیروهای انتظامی و ترافیکی در بیش از دو هزار نقطه

سردار حمید هداوند جانشین فرمانده انتظامی پایتخت در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه در شب‌های قدر پلیس پایتخت در آمادگی صددرصدی است، تصریح کرد: همه یگان‌های انتظامی ترافیکی و امنیتی در شبهای قدر برای تامین امنیت و آرامش شهروندان در تهران تا اذان صبح مستقر هستند.

 سردار هداوند گفت: در بیش از دو هزار نقطه تهران نیروهای ترافیکی و انتظامی در سطح شهر به خصوص در محل های برگزاری مراسم احیا مستقر خواهند بود.

* تمهیدات ویژه ترافیکی در شب‌های قدر/ پلیس راهور: تردد کامیون‌ها ممنوع

سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ضمن تشریح تمهیدات ترافیکی پلیس راهور در شبهای قدر اظهار داشت: پلیس راهور تهران بزرگ در شبهای قدر با تمهیدات ویژه ترافیکی و حضور صددرصدی در اطراف محل های برگزاری مراسم شب قدر به خصوص امام زاده ها ، تکایا و حسینیه ها نسبت به تسهیل تردد و نظم بخشیدن به رفت و آمد حاضرین در مراسم اقدام خواهد داشت؛ ضمن اینکه ممکن است در برخی معابر که در اختیار مراسم قرار می گیرد محدودیت های تردد مقطعی داشته باشیم.

سردار حمیدی افزود: تردد کامیون ها و وسایل نقلیه سنگین که در حالت عادی در ساعت ۲۳ تا ۵ صبح آزاد است در شب های قدر در معابر شهر تهران ممنوع است و پلیس ضمن اعمال قانون نسبت به توقیف کامیون ها اقدام خواهد کرد.

رییس پلیس راهور پایتخت خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بسیاری از حاضرین در مراسم شب قدر با پوشش تیره حاضر خواهند شد رانندگان باید با دقت و توجه لازم و با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی تردد کرده و از توقف و پارک خودرو در محل های ممنوع که منجر به سلب آسایش دیگران و بر هم زدن نظم است خودداری کنند.

وی گفت: ماموران پلیس راهور پایتخت در معابر مختلف در خصوص پارک خودروهای شرکت کنندگان در مراسم، راهنمایی لازم را خواهند داشت ضمن اینکه معابر بزرگراهی نیز با توجه به افزایش تردد تا سحر تحت نظارت و توجه پلیس است.

*استقرار تیم های عملیاتی و گشت زنی گروه های ضربت

سرهنگ جلیل موقوفه ای رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس از آمادگی کامل پلیس پیشگیری و کلانتری‌های سطح شهر تهران برای تامین امنیت در شب‌های قدر خبر داد.

 رئیس پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: مجموعه ماموران پلیس پیشگیری در کلانتری و سرکلانتری های پایتخت در آماده‌باش کامل بوده و به صورت گشت خودرویی، پاس پیاده ، گشت موتوری و گروه های ضربتی و همچنین نیروهای کمکی و امداد در محلات، معابر و میادین حضور فعال خواهند داشت.

 سرهنگ موقوفه‌ای با بیان اینکه تیم‌های عملیات و تجسس کلانتری‌ها نیز به صورت محسوس و نامحسوس در معابر و محلات گشت‌زنی خواهند کرد از استقرار تیم های عملیاتی در مجاورت مساجد، حسینیه ها و امامزاده ها خبر داد و گفت: در راستای تأمین امنیت شهروندان و پیشگیری از جرایم به خصوص سرقت، تیم‌های عملیاتی و گروه‌های ضربت در محلات مستقر خواهند بود.

* برخورد با تخلفات پارک خودرو در اطراف مساجد و تکایا

سرهنگ علی همه خانی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همشهریان تهرانی در شب های قدر اظهار داشت: جدا از ممنوعیت و محدودیت تردد کامیون ها و وسایل نقلیه سنگین که با اعمال قانون و توقیف از سوی پلیس مواجه می شود تخلفات ساکن و پارک در محل های ممنوع در اطراف امامزاده ها، تکایا، مساجد و محل های برگزاری مراسم پر فیض شب قدر که منجر به بی نظمی و مزاحمت برای دیگر عزاداران می شود نیز از سوی پلیس با اعمال قانون و برخورد جدی پلیس همراه خواهد شد.

همه خانی گفت: همکاران من در تمام شهر آماده باش صد درصد هستند و ضمن راهنمایی برای جای پارک و توقف مناسب خودروی عزاداران معزز با سرعت و سبقت خودروها در بزرگراه ها که تا هنگام سحر در شهر تردد می کنند برخورد خواهند کرد.

 

 

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image