اسلامی: کشورهای غربی سعی دارند از ظرفیت آژانس برای فشار به ایران استفاده کنند

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در دیدار با مدیرکل آژانس تصریح کرد که کشورهای غربی با فشارهای سیاسی و توسل به تحریم‌ها سعی دارند از ظرفیت آژانس برای فشار به ایران استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری هادی نیوز به نقل از تسنیم :   محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران روز گذشته با رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار اسلامی و گروسی، راه‌های توسعه همکاری‌های متقابل میان ایران و آژانس را مورد بررسی قرار دادند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در این نشست ضمن انتقاد از رویکرد کشورهای غربی بیان کرد: این کشورها با فشارهای سیاسی و توسل به تحریم‌ها سعی دارند از ظرفیت آژانس برای فشار به ایران استفاده کنند.

وی‌ از مدیرکل آژانس خواست با حفظ بی‌طرفی و حرفه‌ای‌گری اجازه ندهد که این کشورها از گزارش‌های آژانس به‌عنوان بهانه برای فشار بر ایران استفاده کنند.

اسلامی با برشمردن ظرفیت‌های گسترده فناوری و صنعت هسته‌ای در ایران که از آن برای خدمت به مردم استفاده می‌شود؛ تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای در اختیار قراردادن این ظرفیت‌ها همسو با برنامه‌های آژانس و نیز به‌منظور خدمت به بشریت در سایر نقاط جهان آماده است.

وی تصریح کرد: فشارهای ظالمانه سیاسی کشورهای غربی علیه ایران بی‌نتیجه است و جمهوری اسلامی ایران هرگونه فشار سیاسی را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.