رهبر انقلاب: حماس در طوفان الاقصی رژیم صهیونیستی را ضربه فنی کرد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: حماس، نه به عنوان یک دولت و کشور با امکانات زیاد بلکه به عنوان یک گروه مبارز توانست دولت غاصب صهونیست را با آن همه امکانات ضربه فنی کند.

به گزارش پایگاه خبری هادی نیوز  به نقل از تسنیم :قهرمانان ورزش کشور و مدال‌آوران مسابقات آسیایی و پاراآسیایی صبح امروز چهارشنبه اول آذرماه با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

کاروان ورزشی ایران در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو مقام دوم و در بازی‌های آسیایی رتبه هفتم را بین کشورهای شرکت‌کننده کسب کرد.

رهبر معظم انقلاب در این مراسم با اشاره به حوادث و تحولات فلسطین تاکید کردند: اگر بخواهم به شما ورزشکارها درباره این حوادث اخیر یک جمع‌بندی ارائه بدهم، آن جمله این است، رژیم صهیونیستی در طوفان الاقصی ضربه فنی شد.

ایشان فرمودند: یعنی حماس، نه به عنوان یک دولت و کشور با امکانات زیاد بلکه به عنوان یک گروه مبارز توانست دولت غاصب صهونیست را با آن همه امکانات ضربه فنی کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: تا امروز هم نتوانستند از زیر بار فشار و ننگی که این شکست بر آنها وارد کرده خودشان را خارج کنند. بله قدرت‌نمایی می‌کنند؛ اما کجا؟ در بیمارستان مریضهای غزه، در مدرسه‌ی غزه، روی سر مردم بی‌پناه مردم غزه این قدرت‌نمایی ارزشی ندارد. این مثل این است که یک ورزشکاری در میدان شکست بخورد، بعد برای تلافی آن شکست به طرفدارهای تیم مقابل حمله کند، به آنها فحاشی کند و آنها را کتک بزند یعنی فضاحت‌بارتر از کاری که رژیم صهیونیستی کرده انصافاً وجود ندارد.

رهبر معظم انقلاب افزودند: آن باخت سنگین، آن باخت سنگین رژیم صهیونیستی با این بمبارانها جبران نخواهد شد و این‌جور بمبارانها عمر این رژیم غاصب را کوتاه‌تر خواهد کرد، این ظلم و بی‌رحمی بی‌پاسخ نخواهد ماند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان با بیان اینکه تشکر صمیمانه می‌کنم از مدال‌آوران این عرصه، مدال یک نشانه و علامت از سخت کوشی شما است، اظهار داشتند: تشکر می‌کنم از بانوان ورزشکار، آن بانویی که با حجاب کامل پرچم این دوره از ورزش‌های آسیایی را حمل کرد، در مقابل یک دنیا هویت و شخصیت زن ایرانی را نشان داد.

ایشان افزودند: تشکر می‌کنم از بانوی ورزشکاری که در هنگام اهدای مدال حاضر نشد با مردم نامحرم دست دهد. اینها خیلی اهمیت دارد. این حاشیه‎ها از خود ورزش اهمیتش بیشتر نباشد کمتر نیست.

رهبر انقلاب ادامه دادند: تشکر می‌کنم از بانویی که با کودک نوزاد خود روی سکو رفت و مدالش را گرفت. این یک حرکت نمادین از احترام گذاشتن زن به خانواده و نقش مادری است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: ما شعار ایران قوی دادیم پس ایران قوی باید ورزش قوی داشته باشد. قوت ورزش به اتخاذ تدابیر درست در انتخاب مربی، ترکیب تیم‌های ملی و در مراقبت جدی در جلوگیری از بروز آفت در ورزش است.

ایشان افزودند: آفت یعنی فساد اقتصادی، تشکیل مافیاهای ورزشی در داخل، آفت‌های اخلاقی برای ورزشکاران پاکیزه و پاکدامن ما و باید از این موارد جلوگیری کرد.

رهبر انقلاب همچنین فرمودند: یکی از توصیه‌هایی که من چند سال قبل به مسئولین ورزش کشور کردم، این بود که این ورزش باستانی را سعی کنند بین‌المللی کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: این ورزش بسیار ورزش زیبایی است. این گود ما، این سردم و ضرب ما، این حرکات ورزشی بسیار زیبا، آن شنا، آن میل‌گیری، آن میل‌بازی، کارهایی که می‌کنند. اینها همه‌اش چیزهای تماشایی برای هر علاقه‌مند به ورزش است.

ایشان افزودند:‌ امروز ورزشی که اینجا این بچه‌ها کردند، از ورزش زورخانه‌ای که ما در دوره‌ی جوانی دیدیم، انصافاً بهتر بود. هم چرخشان بهتر بود، هم میلشان بهتر بود، هم شنایشان بهتر بود، هم کار پایشان بهتر بود، همه چیزش بهتر بود.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: تشکر می‌کنم از آن تیم ملی‌ای که به نشانه‌ی دفاع از مظلوم با چفیه وارد زمین شد، تشکر می‌کنم از ورزشکارهایی که هر کدامی به نحوی در حمایت از فلسطین موضع گرفتند. مدالشان را به کودکان غزه دادند، مدالشان را به شهدای بیمارستان که محل فاجعه‌آفرینی رژیم صهیونیستی بود اهدا کردند. تشکر میکنم از ورزشکارانی که از رویارویی با طرف صهیونیست خودداری کردند، امروز معلوم میشود که اینها چه کار درستی انجام دادند، حقانیت اینها امروز بیشتر از همیشه آشکار می‌شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: این کارها چهره‌ی  برجسته و شاخص و دارای منطق و دارای اعتماد به نفس از ملت ایران را در مقابل چشم‌های صدها میلیون مردم تماشاگر ورزش نشان می‌دهد. ملت ایران را معرفی می‌کند. این بخشی از قدرت ملی ایران است.

ایشان افزودند: تشکر می‌کنم از ورزشکارانی که حاشیه‌های ارزشی را به ورزش خودشان افزودند و اضافه کردند، سجده کردند روی زمین بعد از پیروزی، دستشان را به دعا بلند کردند در وسط میدان ورزشی، پرچم را بوسیدند، روزی پرچم سجده کردند اینها خیلی کارهای مهمی است.

رهبر انقلاب تصریح کردند: اینها کارهایی است که تشخّص ورزشکار ایرانی اسلامی را بلکه هویت ملت ایران را در مقابل چشم صدها میلیون تماشاگر نشان می‌دهد و ثبت می‌کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: با مسئولان بین‌المللیِ ورزش ما خیلی حرف داریم، به آنها خیلی ایراد داریم. روزی باید به این ایرادها عادلانه رسیدگی بشود امروز قدرتهای استعمارگر و استثمارگر و مستکبر پشت‌سر همه‌ی مراکز بین‌المللی تقریباً ایستاده‌اند مانع از بررسی عادلانه‌اند اما یک روز ان‌شاءاللّه نوبت بررسی عادلانه به این چیزها خواهید رسید.

ایشان ادامه دادند: می‌گویند ورزش سیاسی نیست اما آن وقتی که احتیاج دارند که ورزش را سیاسی کنند به بدترین شکل ورزش را سیاسی می‌کنند. به یک بهانه‌ای یک کشور را از شرکت در همه‌ی آوردگاه‌های ورزشی بین‌المللی محروم می‌کنند. چرا؟ شما فلان‌جا جنگ کردید. اما همانها 5000 کودک شهید را در غزّه ندیده می‌گیرند، آنجا ورزش نباید سیاسی بشود؟ اینجا ورزش نباید سیاسی بشود اما آنجا بطور واضح سیاسی می‌شود اشکالی هم ندارد.

رهبر انقلاب تصریح کردند: یک کشور را به بهانه‌ی جنگ از مسابقات جهانی محروم می‌کنند یک کشور را یک دولت را به کلی ندیده می‌گیرند. نه اینکه به خاطر جنگ، به خاطر جنایت‌های جنگی، به خاطر نسل‌کشی حتی آن را محروم نمی‌کنند از ورود در میدانها‌ی بین‌المللی.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: امروز همه‌ی دنیا دیگر فهمیدند که ورزشکار ایرانی چرا راضی نمی‌شود با طرف صهیونیست روبرو بشود در میدان، این را دیگر امروز دنیا فهمیده چون او جنایتکار است، چون برای یک دولت جنایتکار دارد ورزش می‌کند و در میدان می‌آید، کمک به او کمک به رژیم تروریست و جنایتکار است.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.