آمریکا علیه حقوق انسانی و بشر جنگ براه انداخته!

کانال ایران نوانس در تلگرام نوشت:

به گزارش پایگاه خبری هادی نیوز به نقل از مشرق نیوز :وتوی آمریکا در شورای امنیت و چند نکته

پیش نویس قطعنامه آتش بس فوری در غزه روز گذشته در رای‌گیری شورای امنیت سازمان ملل فقط یک رای منفی داشت که همان وتوی آمریکا بود. انگلیس رای ممتنع داد و باقی ۱۳ عضو به آن رای مثبت دادند.

اوضاع انسانی در غزه به حدی تراژیک است که حتی کشورهای همسو با آمریکا نیز به این پیش‌نویس رای منفی ندادند و در میان ۵ عضو دائم شورا، تنها آمریکا مخالف آتش‌بس بود.

پیش نویس این بیانیه توسط امارات ارائه شده بود که هم با اسرائیل رابطه دیپلماتیک دارد و هم اینکه از متحدان نزدیک آمریکا در منطقه محسوب می‌شود.

رای آمریکا حتی صدای بازیگران میانجی منطقه‌ای و غربی را هم درآورد. موضع‌گیری تند وزیر خارجه عمان که به ندرت موضع‌گیری از این جنس دارد، در کنار ابراز تاسف سوئیس در نوع خود معنادار بودند.

مهمتر از همه، واکنش محافل و مقامات حقوق بشری حتی غربی بود که از این اقدام آمریکا به شدت انتقاد کردند.

اما مفاهیم رای آمریکا در جای خود قابل مداقه هستند. اول اینکه، مخالفت با آتش بس، به نوعی چراغ سبز برای ادامه حملات اسرائیل علیه غیرنظامیان است. دوم اینکه، آمریکا علاوه بر پشتیبانی تسلیحاتی، در عرصه دیپلماتیک نیز زمینه ادامه جنگ را مهیا می‌کند. سوم اینکه، این رای سایر مواضع مقامات آمریکا در خصوص یافتن راه حل برای جنگ جاری در منطقه را زیر سوال می‌برد.

جنگ در غزه بیش از ۱۷ هزار نفر غیرنظامی را قربانی کرده است که بیش از ۷۰ درصد از آنان را کودکان و زنان تشکیل می دهند. این رای مخالف آمریکا، نه تنها اعلام ادامه جنگ علیه مردم غزه بود، بلکه اعلام جنگ علیه حقوق انسانی و بشر و مکانیزم‌های مرتبط است.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.