خاندوزی: توسعه روابط با مجارستان از اولویت‌های جدی جمهوری اسلامی ایران است

وزیر اقتصاد در چهارمین کمیسیون مشترک اقتصادی سالانه جمهوری اسلامی ایران و مجارستان گفت: توسعه روابط با مجارستان از اولویت‌های جدی جمهوری اسلامی است و روابط تاریخی دیرینه و عمیق دو کشور وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری هادی نیوز به نقل از ایرنا :  چهارمین کمیسیون مشترک سالانه همکاری‌های اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و کشور مجارستان با حضور سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران و «پیتر سییارتو» وزیر امور خارجه و تجارت کشور مجارستان و امروز پنج شنبه سوم اسفند ماه ۱۴۰۲ به میزبانی سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و در محل هتل اسپیناس تهران برگزار شد.

خاندوزی در این نشست اعلام کرد: توسعه روابط با مجارستان از اولویت‌های جدی جمهوری اسلامی است و روابط تاریخی دیرینه و عمیق دو کشور است. افکار عمومی مردم ایران، همواره نگرشی مثبت توأم با احترام به مردم مجارستان داشته است. جمعیت جوان، فعال، تحصیل‌کرده و مسالمت جو و مایل به تعامل با دنیا یکی از برگ های برنده ایران در مسیر توسعه است.

وزیر اقتصاد یادآور شد پیشرفت‌های جمهوری اسلامی در صنایع سنگین، پالایشگاه ها، گاز، خودرو سازی، کشاورزی، نانو تکنولوژی و ساخت داروهای نوترکیب، فرصت های بی نظیری برای حضور سرمایه‌گذاران مجارستانی در ایران مهیا کرده است. جمهوری اسلامی ایران و مجارستان می توانند بر استعداد و ظرفیت های علمی و فناوری خود تکیه کنند و وابستگی آنها به کشور های بزرگ، کمتر و کمتر شود.

امضای چهار یادداشت تفاهم در حوزه همکاری‌های اقتصادی از برنامه های مهم کمیسیون مشترک ایران و مجارستان است که امروز در تهران برگزار می‌شود.

در پایان نشست این کمیسیون مشترک، سند پایانی اجلاس توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران و وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان امضا خواهد شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.