چرا فرماندهان ارشد سپاه در سوریه شهید می‌شوند؟

مهدی جهان تیغی، فعال رسانه در کانال تلگرامی خود نوشت:

به گزارش پایگاه خبری هادی نیوز به نقل از مشرق، 

نام سرداران شهید اخیر سپاه در سوریه را با هم دوباره بخوانیم، شهید سید رضی، شهید محمد رضا زاهدی، محمدهادی حاجی رحیمی و ... . اینها به راستی چه کسانی هستند؟ در سرچ گوگل تصاویرشان به غایت کم هست ولی در نزد رژیم صهیونسیتی سرشناس‌ترین و اصلی‌ترین دشمنان جهانی آنها محسوب می‌شوند. بسیاری از ما سردار سلیمانی را قبل از شهادت می‌شناختیم ولی این سرداران را بعد شهادت داریم می‌شناسیم. تا دیروز اکثریت ما نمی دانستیم که سردار زاهدی و حاحی رحیمی کیستند ولی در همان ثانیه های اول انتشار خبر شهادتشان در دیدگان ملت ایران عظمت یافتند و تبدیل به آشناترین چهره‌های وطن شدند. گویا فقط شهادت است که می‌تواند بخشی از عظمت این شهدا و اقدامات‌شان را آشکار کند. البته که تجربه انقلاب اسلامی هم همین را می‌گوید که شهادت بخشی از سنت الهی برای آشکارسازی مردان گمنام ایران زمین بوده است.

از سوی دیگر بر سر زبان افتادن اسامی سرداران شهید سپاه در ماه‌های اخیر، همان ترجمان سخنان رهبر انقلاب در دیدار بیش از یکسال قبل با خانواده شهید سلیمانی بود که فرمودند: «شهید سلیمانی را تا زنده بود هم کسی نمی‌دانست (که چه کسی هست)، الان هم زنده‌هایی هستند که کسی نمی‌دانند اینها چه هستند، اگر یه وقتی توفیق نصیبشان شد، شهید شدند شاید بخشی از آنچه که هستند آشکار بشود، دانسته بشود، فهمیده بشود، به این نکته توجه کنید»

بماند که این شهادت‌ها علائمی است که می‌گوید «تیم شهید سلیمانی» جدی‌تر و بیشتر از قبل در حال فعالیت موثر و دردآور برای دشمن هست.

اما در روزگاری که نام فلسطین بیش از هر زمانی در جهان بلندآوازه شده، هر از چندگاهی نام سرداران سپاه نیز با این موج جهانی و تاریخی گره می‌خورد و بر سر زبان‌ها کشور به کشور می‌چرخد. گویا قبل از پیروزی بزرگ، نام فرماندهان فتح کننده از قبل در افکار عمومی جهان تثبیت و ماندگار می‌شود.

عملیات طوفان الاقصی یک اقدام کاملا فلسطینی است ولی از یک مقطعی به بعد دیگر این عملیات با مردان یمن، حزب الله لبنان، مقاومت عراق و فرماندهان ارشد سپاه به طریق مستقیم و غیرمستقیم در افکار عمومی جهان گره خورده است‌.

این روزها سهمیه سپاه پاسداران در حوادث جهانی فلسطین ویژه هست. چه بخواهند و چه نخواهند آنها در حال به سرانجام رساندن بزرگترین ماموریت تاریخی جبهه حق در قرون اخیر هستند.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.