چرا در مصر انقلاب نمی‌شود ؟!

کانال تلگرامی رب الناس نوشت:

به گزارش پایگاه خبری هادی نیوز  به نقل از مشرق :  دو هفته قبل به دیدار برخی دوستان فلسطینی، مصری و ترک در استانبول رفتم. یک نکته مهم در ترکها ایجاد امید برای تقویت جریان انقلابی اسلامگرا و منتقد تسامح های اردوغان به برکت طوفان الاقصی بود. می گفتند حتی طیف های لیبرال و چپ هم دارند از زشتی همراهی با رژیم سخن می گویند!

فلسطینی ها می‌گفتند آنقدر بچه های غزه درگیر شده اند که ما مجبور شدیم کل صفحات و کارهای آنها را هم به دوش بکشیم!‌ از جمله تعجب های مشترک ما کم تحرکی جامعه الجزایر بود که قبلا خیلی شعار دفاع از فلسطین میداد و برعکس مردم مغرب که دولتش وارد تطبیع شده خیلی عجیب تحرک کردند! از موج تحریم در ترکیه و اردن و مصر و... راضی بودند.

با شاخه مرحوم ابراهیم منیر (الان دکتر صلاح عبدالحق) از اخوان مصر صحبت میکردم گفتم شاخه محمود حسین که نفوذ بهتری در مصر دارد چرا کاری نمی‌کند؟ گفت نمی‌خواهند با دولت درگیر شوند!‌
بقیه هم که به طوری پاشیده اند که امکان حرکت جدی ندارند ... برخی توهم زده بودند که تحولات ۲۰۱۱ انقلاب فیسبوکی بود حال آنکه تنظیم اخوان بود که میدان را بال شبکه گسترده خود ضریب داد و حالا که غضب‌ عمومی ده برابر آن وقت است چون تشکیلات اخوان نیست هم خبری از انقلاب نیست! فتامل!

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.